W naszym przedszkolu dorośli jak i dzieci wiedzą, że właściwy sposób odżywiania ma decydujący wpływ na zdrowie.

Przedszkolna kuchnia dba, aby wychowankowie jadali zdrowe, smaczne i świeże posiłki. Przygotowujemy i podajemy domowe dania. Panie kucharki same robią pierogi, knedle, racuszki czy naleśniki. Wypiekają rogaliki i pyszne ciasta na podwieczorek. Pieką również mięso do kanapek i do obiadu (karczek, szynkę, łopatkę czy schab) oraz własnoręcznie robią pasztet.

We wtorki dzieci mają na śniadanie „szwedzki stół” i wtedy to same szykują sobie kanapki z przygotowanych produktów.

Do przedszkolnego jadłospisu włączyliśmy : kisiel i budyń własnoręcznie wykonane oraz świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw.